Niedziela, 20.10.2019

Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

2019-10-15

Szczepienia przeciw pneumokokom dla seniorów z Pomorza

Samorząd województwa pomorskiego i powiaty realizują wspólnie program szczepienia przeciw pneumokokom osób powyżej 65 roku życia z grupy ryzyka. Do końca 2019 roku z bezpłatnych szczepień skorzysta 2220 osób. Realizatorem zadania są Szpitale Pomorskie, zaś zadanie finansowane jest przez 15 samorządów powiatowych z Pomorza. Na ten cel przeznaczonych zostało ponad 730 tysięcy złotych.

Z programu będą mogli skorzystać mieszkańcy 15 powiatów: bytowskiego, chojnickiego, kościerskiego, gdańskiego, kwidzyńskiego, tczewskiego, kartuskiego, malborskiego, słupskiego, sztumskiego, puckiego, wejherowskiego oraz Gdynia, Sopot i Słupsk. Szpitale Pomorskiem by zrealizować to zadanie, podpisały w sierpniu br. umowy z podmiotami medycznymi, które na terenie poszczególnych powiatów będą wyszczepiać pacjentów.

Ze szczepień będą mogły skorzystać pacjenci w wieku od 65 roku życia, leczeni z powodu chorób układu oddechowego, zameldowani na terenie poszczególnych powiatów województwa pomorskiego. Pacjent zgłaszający się na szczepienie zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentu tożsamości potwierdzającego miejsce zameldowania oraz zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przynależność do grupy ryzyka lub inną dokumentację na podstawie której będzie można potwierdzić przynależność do grupy ryzyka. Zaświadczenie lekarskie nie będzie wymagane, jeżeli z dokumentacji medycznej posiadanej przez podmiot wykonujący szczepienie będzie wynikać przynależność pacjenta do grupy ryzyka.

W powiecie Sztumskim szczepienia będą wykonywane w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ,,Medicus” Os. Sierakowskich 5, 82-400 Sztum 55 277 80 70.

Więcej informacji