Wtorek, 13.11.2018

Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

2018-10-16

Termomodernizacja

Dobiegły końca roboty termomodernizacyjne w ramach realizacji projektu nr RPPM.10.02.01-22-0023/16 pn. „Poprawa efektywności energetycznej w obiektach użyteczności publicznej na terenie Powiśla i Żuław (wraz z działaniami informacyjnoedukacyjnymi”) współfinansowanego ze środków ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Projekt, o którym mowa powyżej jest przedsięwzięciem partnerskim wdrażanym wspólnie przez 7 partnerów w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Malbork – Sztum tj. Miasto Malbork, Miasto i Gminę Sztum, Gminę Malbork, Gminę Nowy Staw, Gminę Stare Pole oraz Powiat Sztumski i Malborski. Zakres rzeczowy przedmiotowego projektu obejmuje realizację robót termomodernizacyjnych w obiektach użyteczności publicznej, połączoną z montażem instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.
W ramach otrzymanej dotacji, samorząd powiatu sztumskiego zrealizował następujący zakres robót budowlano – montażowych:
•    Termomodernizacja Internatu Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach wraz z wymianą sieci CO oraz montażem instalacji fotowoltaicznych,
•    Montaż instalacji fotowoltaicznych w Zespole Szkół w Dzierzgoniu,
•    Termomodernizacja sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Sztumie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku głównego Zespołu Szkół w Sztumie,
•    Termomodernizacja budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sztumie,
•    Termomodernizacja obiektu Starostwa Powiatowego w Sztumie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej,
•    Termomodernizacja obiektu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kołozębiu,
•    Termomodernizacja Powiatowego Urzędu Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu.

W ramach inwestycji powiatu sztumskiego zastosowano rozwiązania technologiczne, umożliwiające wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez montaż elektrowni fotowoltaicznych na obiektach wszystkich trzech szkół ponadgimnazjalnych oraz budynku Starostwa Powiatowego w Sztumie o łącznej mocy 83,58kW.

Wartość inwestycji: 3 907 832,36 zł
Dofinansowanie: 2 247 546,41 zł