Piątek, 27.4.2018

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

2018-04-03

Termomodernizacja

W ramach poprawy efektywności energetycznej w obiektach użyteczności publicznej na terenie Powiśla i Żuław – Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 10 Energia, Działanie 10.2. Efektywność energetyczna, Powiat Sztumski obecnie realizuje Termomodernizację budynków Starostwa Powiatowego w Sztumie oraz Zespołu Szkół im. Kasprowicza w Sztumie. Roboty termomodernizacyjne powyższych budynków realizuje firma „MSP SMOK Sp.j.” ze Starogardu Gdańskiego. W listopadzie 2017 r. w ramach niniejszego projektu zakończono termomodernizację budynku internatu w ZSZ w Barlewiczkach, gdzie dodatkowo zamontowano system fotowoltaicznej energii odnawialnej o łącznej mocy 38 kW.  Niebawem nowy wygląd zyskają także kolejne dwa obiekty użyteczności publicznej tj. budynek Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierzgoniu oraz obiekt Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kołozębiu, których elewacje zostaną objęte dociepleniem.
Ponadto programem zostały objęte: budynek Zespołu Szkół im. Kamila Cypriana Norwida w Dzierzgoniu, gdzie dobiega końca montaż systemu fotowoltaicznego oraz budynek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na oś. Sierakowskich 15 w Sztumie, w którym obok docieplenia zostanie także wymieniona częściowo stolarka okienna i drzwiowa.  Całkowita kwota, którą częściowo Powiat Sztumski pozyskał na sfinansowanie zdania ze środków Unii Europejskiej wyniosła 3 595 900,00 zł.