środa, 18.7.2018

Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

2018-06-21

Termomodernizację budynków użytecznosci publicznej

W ramach poprawy efektywności energetycznej w obiektach użyteczności publicznej na terenie Powiśla i Żuław – Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 10 Energia, Działanie 10.2. Efektywność energetyczna, Powiat Sztumski obecnie realizuje Termomodernizację budynków użytecznosci publicznej stanowiących własność tutejszego samorządu powiatowego. Aktualnie dobiegają końca  prace przy Zespole Szkół im. Kasprowicza w Sztumie, gdzie zmodernizowano elweację sali gimnastycznej oraz zainstalowano panele fotowoltaiczne o mocy 12kW.
Zaawansowane prace trwają na obiekcie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kołozębiu ora Starostwa Powiatowego w Sztumie, których docieplane elewacje nabierają nowego wygladu.
W listopadzie 2017 r. w ramach niniejszego projektu zakończono termomodernizację budynku internatu w ZSZ w Barlewiczkach, gdzie zamontowano system fotowoltaicznej energii odnawialnej o łącznej mocy 38 kW.  Zakończono także montaż systemu fotowoltaicznego na budynku Zespołu Szkół im. Kamila Cypriana Norwida w Dzierzgoniu o mocy 9 kW.
Niebawem nowy wygląd zyskają także kolejne dwa obiekty  tj. budynek Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierzgoniu oraz budynek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na oś. Sierakowskich 15 w Sztumie. Całkowita kwota, którą częściowo Powiat Sztumski pozyskał na sfinansowanie zdania ze środków Unii Europejskiej wyniosła 3 595 900,00 zł.

SALA  GIMNASTYCZNA w ZS Kasprowicza w Sztumie

SPECJALNY  OŚRODEK  w  KOŁOZĘBIU