Niedziela, 27.9.2020

Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

2020-05-21

Ułatwiamy nauczanie zdalne w czasie epidemii

70 tys. zł dla szkół powiatowych na sprzęt

Starostwo Powiatowe w Sztumie uzyskało dofinansowanie na zakup komputerów, które posłużą do edukacji zdalnej w szkołach powiatu. Sprzęt stanowi aż 20 zestawów: laptop, mysz, oprogramowanie.

Projekt: „Zakup sprzętu elektronicznego w celu realizacji zajęć zdalnych w powiecie sztumskim”  sfinansowany jest ze środków „Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach ZDALNA SZKOŁA Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.” W ramach projektu pozyskano 70 tys. zł.

Sprzęt zostanie rozdysponowany pomiędzy pięcioma  jednostkami dydaktycznymi, dla których samorząd powiatu sztumskiego jest organem prowadzącym tj. Zespół Szkół w Sztumie, Zespół Szkół w Dzierzgoniu, Zespół Szkół Zawodowych w Barlewiczkach, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Uśnicach oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kołozębiu.

(red.)