środa, 25.11.2020

Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

2020-10-26

Umowa na mikrobus dla niepełnosprawnych uczniów. Ułatwienie dojazdów do szkoły

Już niedługo niepełnosprawne dzieci z gminy Stary Targ będą mogły docierać w komfortowych warunkach do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Uśnicach. Wszystko za sprawą mającego nastąpić wkrótce zakupu mikrobusa.

Dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Sztumie podpisano umowę na zakup samochodu do transportu ok. 12-15 dzieci – uczniów SOSW w Uśnicach. Realizatorem programu jest Powiat Sztumski a beneficjentem – gmina Stary Targ.

Zawarcie umowy było możliwe dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z PFRON, które wyniosło:

90 000,00 zł, co stanowi do 70 proc. wartości zakupu. Pozostałą część sfinansuje gmina Stary Targ kwotą 49 tys. zł.

Dzięki podpisanej umowie możliwy będzie zakup nowoczesnego mikrobusa, komfortowego i przystosowanego do potrzeb niepełnosprawnych dzieci.

Na zdjęciu wójt gminy Stary Targ - Wiesław Kaźmierski oraz skarbnik gminy – Mirosława Skrzypek.