Sobota, 19.8.2017

Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

2017-03-20

VII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle w Starym Polu

W Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Oddział w Starym Polu,  w czwartek 16 marca 2017 r. odbył się VII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle. Turniej miał charakter eliminacji powiatowych do udziału w ,,XIV Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich”.

W turnieju wzięły udział koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia z Żuław i Powiśla. Powiat sztumski reprezentowany był przez Stowarzyszenie  ,,Forum Żuławskich Dziewczyn” z Żuławki Sztumskiej oraz Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich ,,Mikołajczanki” z Mikołajek Pomorskich. W ramach zmagań turniejowych Panie uczestniczyły w pięciu konkurencjach m.in. taniec do piosenki z bajki czy własnoręcznie zrobiona tablica „Pokolenia”.

Komisja turniejowa wyłoniła laureatów z poszczególnych powiatów. Powiat sztumski w XIV Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich reprezentować będzie Stowarzyszenie ,,Forum Żuławskich Dziewczyn” z Żuławki Sztumskiej. Stowarzyszenia z terenu powiatu sztumskiego otrzymały upominki, które osobiście wręczył Starosta Powiatu Sztumskiego Pan Wojciech Cymerys. ,,Forum Żuławskich Dziewczyn” z Żuławki Sztumskiej otrzymało również specjalna nagrodę ufundowaną przez Pomorska Izbę Rolniczą.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!