środa, 19.12.2018

Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

2018-02-12

VIII Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich - Żuławy i Powiśle

Dnia 8 lutego w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Oddział w Starym Polu odbył się VIII Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich - Żuławy i Powiśle, który był eliminacjami do finału pomorskiego. W turnieju brały udział koła i stowarzyszenia
z powiatów: malborskiego, kwidzyńskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Panie, zaprezentowały się w pięciu konkurencjach, między innymi odbył się pokaz mody ekologicznej oraz zmagania wokalne i taneczne, jedno z zadań dotyczyło również przygotowania wypieków i dekoracji wielkanocnych.

W punktacji generalnej zwyciężyło Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej z Lasowic Wielkich, które zdobyło Grand Prix całej imprezy. Do XV Wojewódzkiego Turnieju KGW, który odbędzie się w Żukowie, zakwalifikowały się najlepsze koła eliminacji z każdego z czterech powiatów. Powiat Sztumski będą reprezentować Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mikołajkach Pomorskich.