Niedziela, 25.8.2019

Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

2019-07-19

Wernisaż poplenerowy

Dnia 9 lipca br. w sali Czekoladowej Sztumskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż poplenerowy pn. „Uroki ziemi sztumskiej” zorganizowany przez Stowarzyszenie Nadbałtyckie plastyków im. Mariana Mokwy w Gdańsku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Starosta Sztumski Sylwia Celmer, Wicestarosta Sztumski Kazimierz Szewczun, Radni Powiatu Sztumskiego, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Sztum oraz zainteresowani mieszkańcy.
W trakcie wystawy artyści zaprezentowali swoje prace zainspirowane pięknem zabytków i natury powiatu sztumskiego. Zgromadzeni goście, dzięki twórczej wrażliwości plastyków, mieli doskonałą okazję do zapoznania się z postrzeganiem walorów naszego powiatu.
Jednocześnie informujemy, iż wystawa będzie dostępna dla mieszkańców do 31 lipca br. w Sztumskim Centrum Kultury.