Niedziela, 25.8.2019

2019-03-18

WSTĄP W SZEREGI WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ- TRWA REKRUTACJA

Fot. ppor. Dariusz Wysocki

W Gdańsku tworzona jest 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej. W jej strukturach znajduje się 71 Batalion Lekkiej Piechoty (71blp) w Malborku. Do każdego powiatu województwa pomorskiego zostanie przypisana kompania lekkiej piechoty WOT. Każda z nich będzie odpowiadała za swój stały rejon odpowiedzialności(SRO) - jednym z nich jest Powiat Sztumski. Na jego terenie będą odbywały się cykliczne szkolenia weekendowe jednej z kompanii. Misją WOT jest obrona i wspieranie społeczności lokalnych. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. Wcielenia w szeregi WOT odbywać się będą na terenie 71 blp w Malborku, natomiast cały proces szkolenia ,,terytorialsów’’ potrwa 3 lata. Informacje na temat procesu rekrutacji można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Malborku pod nr tel. 261 536 038, 261 536 125 lub na stronie internetowej  wkumalbork.wp.mil.pl oraz terytorialsi.wp.mil.pl Po spełnieniu wszystkich wymagań, kandydaci odbędą szkolenie i zostaną żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Oficer Wychowawczy
71 Batalionu Lekkiej Piechoty