Sobota, 27.5.2017

Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

2017-05-11

Wyjazd uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach na zagraniczne praktyki.

30 kwietnia br. pierwsza grupa uczniów uczestnicząca w projekcie "Zagraniczne mobilności uczniów i kadry  pedagogicznej Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach" finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu POWER wyjechała na praktyki zagraniczne do Rimini we Włoszech.
Najpierw młodzież czekała podróż autokarem do Modlina, tam nastąpiła zmiana środka lokomocji na samolot, którym dolecieli do Bolonii i stamtąd znowu autokarem - do Rimini. Uczniowie codziennie przez 5 dni odbywają praktyki zawodowe w miejscach swojej pracy; tj.: informatycy pracują w szkole, rolnicy w gospodarstwie agroturystycznym z winnicą, budowlańcy na budowie, mechanicy w warsztatach samochodowych, a żywieniowcy w restauracji. Dodatkowo wszyscy uczęszczają na zajęcia z języka włoskiego, a tłumaczenie zawiłości włoskiego odbywa się w kilku językach: angielskim, polskim, a nawet niemieckim
Powrót do kraju młodzieży planowany jest na 27 maja br. Realizacja projektu wpływa na zdobycie nowego doświadczenia w zakresie kształcenia zawodowego oraz organizacji praktycznej nauki zawodu.