Niedziela, 17.12.2017

Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

2017-04-10

X Jubileuszowy Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Stół Wielkanocny”

X Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich odbył się 07 kwietnia 2017 roku w sali sportowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kołozębiu i cieszył się dużą popularnością. Podczas prezentacji poszczególnych wystawców atmosferę umilały piosenki regionalne  i ludowe odśpiewywane przez uczniów ośrodka z Kołozębia, Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń oraz uczniów z Zespołu Szkół w Dzierzgoniu oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uśnicach.

W Przeglądzie uczestniczyli: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Kołozębia, Ośrodek Szkolno–Wychowawczy z Uśnic, Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida z Dzierzgonia, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica z Barlewiczek, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Mikołajczanki” z Mikołajek Pomorskich, Stowarzyszenie Mieszkańców Jasnej i Okolic, Osiedlowe Stowarzyszenie w Jasnej, Forum Żuławskich Dziewczyn z Żuławski Sztumskiej, Wielka Konfraternia Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła z Parpar, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Koniecwałdu, Koło Gospodyń Wiejskich z Czernina, Koło Gospodyń Wiejskich z Piekła, Koło Gospodyń Wiejskich z Bągartu, Koło Gospodyń Wiejskich z Postolina oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Przezmarku.
Barwnie przyozdobione stoły, na których znajdowały się potrawy wielkanocne tworzyły niezwykle przyjemne i apetyczne widowisko. Wszyscy uczestnicy prezentowali na swoich stołach "potrawy wielkanocne", a także brali udział w konkurencji na najładniejszy „Koszyk Wielkanocny”.

W podziękowaniu za udział w Przeglądzie upominki wszystkim uczestnikom wręczył Starosta Sztumski Wojciech Cymerys. W konkurencji na najładniejszy „Koszyk Wielkanocny” nagrodę główną zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Przezmarku. Wyróżnienia za występy artystyczne  otrzymali: uczniowie Zespół Szkół w Dzierzgoniu oraz uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Uśnic. Dwie nagrody specjalne wręczył Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Sztumie Pan Jan Wieczorek. Koło Gospodyń Wiejskich z Piekła otrzymało wyróżnienie za wystrój stołu wielkanocnego a Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Kołozębia za koszyk wielkanocny.

Składamy serdeczne podziękowania Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu z Kołozębia
za pomoc w organizacji X Jubileuszowego Powiatowego Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich.