środa, 19.12.2018

Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

2018-03-26

XI Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich „ Stół Wielkanocny” w Dzierzgoniu

W piątek 23 marca 2018 r. w Zespole Szkół w Dzierzgoniu odbył się XI Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich "Stół Wielkanocny". Uroczystego przywitania gości i rozpoczęcia imprezy dokonali Starosta Powiatu Sztumskiego Wojciech Cymerys i Dyrektor Zespołu Szkół  w Dzierzgoniu Pan Jarosław Drwięga.

W przeglądzie wzięło łącznie udział jedenaście Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z powiatu sztumskiego. Uczestnicy przeglądu to: Koło Gospodyń Wiejskich z Przezmarku, Koło Gospodyń Wiejskich w Dworku, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Mikołajczanki”, Osiedlowe Stowarzyszenie w Jasnej, WTZ w Koniecwałdzie, Forum Żuławskich Dziewczyn - Żuławka Sztumska, Stowarzyszenie Mieszkańców Jasnej i Okolic jak również Zespół Szkół w Dzierzgoniu, Zespół Szkół Zawodowych w Barlewiczkach, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kołozębiu, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Uśnicach, oraz Wielka Konfraternia Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła
z Parpar. Wspaniale udekorowane potrawy wielkanocne, barwne przybrania stołów tworzyły niezwykły nastrój jak i  przyjemne, apetyczne widowisko. Poszczególne grupy  prezentowały na swoich wielkanocnych stołach "Śniadanie wielkanocne" składające się z minimum trzech potraw. Trudno wymienić wszystkie potrawy, królowały jajka, mazurki, baby, biała kiełbasa, żurek i przeróżne mięsa. Niektórzy z uczestników uświetniali imprezę wspaniałymi występami artystycznymi. Nagrodę główną za najładniejszy koszyk wielkanocny otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Uśnicach, nagrodę za wyróżnienie otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Dworku a wyróżnienie otrzymał Zespół Szkół w Dzierzgoniu.