Sobota, 18.11.2017

2017-10-16

XXIII EDYCJA KONKURSU NAGRODA BURSZTYNOWEGO MIECZYKA IM. MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO

Szanowni Państwo
Kapituła Nagrody Bursztynowego Mieczyka zaprasza do udziału w XXIII edycji Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego, ufundowanej przez Wojewodę Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku dla najlepiej działających organizacji pozarządowych w obszarze polityki społecznej i ochrony środowiska z terenu naszego województwa.
Nagrody zostaną przyznane przez Kapitułę Nagrody Bursztynowego Mieczyka. Członkami Kapituły są 2 przedstawiciele Wojewody Pomorskiego, 2 przedstawiciele Marszałka Województwa Pomorskiego, 2 przedstawiciele organizacji pozarządowych - laureaci NBM w roku ubiegłym, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przedstawiciel Europejskiego Centrum Solidarności, przedstawiciele fundatorów nagród specjalnych oraz przedstawiciel Fundacji RC.

Konkurs ma na celu promowanie najlepszych rozwiązań w sferze polityki społecznej i ochrony środowiska, tzw. dobrych praktyk, realizowanych przez organizacje pozarządowe. Służyć ma to m.in. wzmocnieniu prestiżu sektora obywatelskiego, etosu pracy wolontarystycznej i poszerzeniu aktywności społeczności lokalnej.
Kapituła Nagrody Bursztynowego Mieczyka przyzna nagrody za działalność w roku 2017 w następujących obszarach:
- POMOC SPOŁECZNA
- OCHRONA ŚRODOWISKA I EDUKACJA EKOLOGICZNA
Kapituła może przyznać także nagrody dodatkowe w kategoriach:
- KULTURA
-SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE
-WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
-DEBIUT ROKU
-NAGRODA OBYWATELSKA
Laureaci zostaną przedstawieni i nagrodzeni podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 1 grudnia 2017 roku, w Europejskim Centrum Solidarności.

Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa w konkursie oraz sposobu głosowania znajdują się na stronie: http://bursztynowymieczyk.pomorskie.pl/ w zakładce: „regulamin nagrody”.
Termin składania wniosków nominujących daną organizację do Nagrody upływa 6 listopada 2017r. Do tego dnia do godziny 16:00 wszystkie wnioski (również składane drogą pocztową) muszą wpłynąć do Sekretariatu Kapituły, mieszczącego się w siedzibie:
Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych Al. Grunwaldzka 5,
80-236 Gdańsk tel. 58 344 40 39 e-mai: biuro@fundacjarc.org.pl
Szczegółowych informacji udziela: