Sobota, 20.7.2019

Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

2019-06-14

Zakończenie Projektu Zdolni z Pomorza - Powiat Sztumski w roku szkolnym 2018/19

W dniu 12.06.2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie Projektu Zdolni z Pomorza- Powiat Sztumski. Wsparcie uczniów zdolnych odbywa się już ósmy rok.
W tym roku szkolnym projekt ukończyło 49 uczestników, w tym 22 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 27 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W ciągu roku szkolnego odbywały się zajęcia z matematyki, fizyki, informatyki, biologii, chemii i kompetencji społecznych, zarówno w formie zajęć indywidualnych jak i grupowych.
Uczniowie brali też udział w zajęciach z psychologiem. Zimą miał miejsce obóz naukowy. Odbyło się 10 wyjazdów akademickich na wyższe uczelnie. Uczestniczono w wykładach i laboratoriach na Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Gdańskim i Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Pierwszy raz miał miejsce wyjazd do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak się robi tabletki, maści, plastry, iniekcje. Opieką mentora objętych było dwóch uczniów:  Jakub Nenczak i Michał Zdziennicki. Odbywała się również Liga Zadaniowa i Konkurs Projektów. Na etapie wojewódzkim Michał Zdziennicki zajął 15 miejsce i Jakub Drohomirecki 16 miejsce z przedmiotu informatyka.
Uczestników czeka jeszcze wyjazd na Galę Laureatów do Gdańska w poniedziałek 17 czerwca 2019, a później wakacje i obóz naukowy. Życzymy dużo słońca, wielu wrażeń i ciekawych doświadczeń.