Poniedziałek, 16.9.2019

2019-08-28

ZARZĄDZENIE NR 141 PREZESA RADY MINISTRÓW

WCZKG.1393 pomorskie

ZARZĄDZENIE NR 141 PREZESA RADY MINISTRÓW w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych § 1. Wprowadza się pierwszy stopień alarmowy (stopień ALFA) oraz pierwszy stopień alarmowy CRP (stopień ALFA-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, obowiązujące od dnia 28 sierpnia 2019 r., od godz. 00:01, do dnia 3 września 2019 r., do godz. 23:59.

Równocześnie premier wprowadził na terenie RP „ogólny” stopień alarmowy ALFA, który oznacza, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonej kontroli miejsc użyteczności publicznej i dużych skupisk ludzi. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są informacje o wszelkich niestandardowych sytuacjach. Dlatego w tych dniach, mieszkańcy powiatu sztumskiego powinni zwracać szczególną uwagę na wszelkie nietypowe sytuacje np.: dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, pakunki, paczki itp. oraz samochody (zwłaszcza ciężarowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń. O każdej niepokojącej sytuacji należy informować policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997.

ZARZĄDZENIE NR 141 PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych

Stopnie alarmowe