Przejdź do treści

Czwartek, 22.10.2020

Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Powiat Sztumski

2020-04-07

Próbne matury.

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowały materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego. Od dnia 2 kwietnia wszyscy chętni mogą spróbować swoich sił i zmierzyć się z poszczególnymi przedmiotami.

Materiały obejmują zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, są zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

czytaj całość: Próbne matury.

2019-07-19

Trwa rekrutacja uzupełniająca

Drogi Absolwencie, jeśli nie dostałeś się do wybranej przez siebie szkoły i nie podjąłeś jeszcze ostatecznej decyzji, do której placówki chciałbyś uczęszczać informujemy, że trwa rekrutacja uzupełniająca do:
- Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie,
- Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu
- Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach.
Przypominamy, iż rekrutacja dodatkowa potrwa aż do 14 sierpnia.
Szkoły w powiecie sztumskim zapraszają!

czytaj całość: Trwa rekrutacja uzupełniająca

2019-07-05

Szkoły w Powiecie Sztumskim zapraszają!

Drogi Absolwencie!

Jeszcze możesz zadbać o swoją przyszłość!

Zapoznaj się z ciekawą ofertą edukacyjną szkół prowadzonych
przez Powiat Sztumski na rok szkolny 2019/2020.

Termin składania dokumentów w rekrutacji podstawowej upływa 10 lipca.

czytaj całość: Szkoły w Powiecie Sztumskim zapraszają!

2019-06-19

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Powiatu Sztumskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kołozębiu, Kołoząb 10, 82-433 Mikołajki Pomorskie

>> Pliki do pobrania:
1. Ogłoszenie
2. Klauzula

czytaj całość: OGŁOSZENIE O KONKURSIE

2019-05-08

Rekrutacja do szkół powiatu sztumskiego

Drodzy Absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych!
Wkrótce w Waszym życiu rozpocznie się nowy etap – nauka w szkole ponadpodstawowej. Rekrutacja do szkół powiatu sztumskiego po raz kolejny przeprowadzona będzie przy pomocy systemu elektronicznego. Mamy nadzieję, że ten sposób naboru zaoszczędzi Wam niepotrzebnego stresu. Skróci też do minimum czas oczekiwania na wyniki.

Poniżej możecie obejrzeć film promocyjny oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 przygotowaną przez szkoły prowadzone przez Powiat Sztumski. Oferta szkół została dostosowana do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz możliwości przyszłego zatrudnienia. Nasze szkoły mają dobrze wyposażone pracownie, wykwalifikowaną kadrę i oferują wiele zajęć pozalekcyjnych wspierających przygotowania do egzaminów zewnętrznych oraz umożliwiających rozwijanie zainteresowań. Zależy nam, aby uczniowie zdobywali wiedzę i wykształcenie dające im satysfakcję oraz umożliwiające „dobry start” w dalszą edukację na uczelniach wyższych lub gwarancję pracy.

Drodzy Absolwenci, dokonując wyboru szkoły, powinniście przeanalizować swoje zainteresowania i umiejętności oraz zastanowić się nad tym, co zamierzacie robić w przyszłości, aby zrealizować pasje i marzenia. Wybór szkoły ponadpodstawowej to trudna, odpowiedzialna i ważna decyzja. Może ona zważyć na całym Waszym późniejszym życiu. Edukacja w szkołach powiatu sztumskiego to dobry wybór.
Szczegółowe informacje o szkołach, naborze i elektronicznej rekrutacji znajdują się
na stronie internetowej: www.nabor.pcss.pl/sztum

Życzymy Wam trafnych wyborów kierunków Waszego kształcenia.

Zarząd Powiatu Sztumskiego

czytaj całość: Rekrutacja do szkół powiatu sztumskiego

2019-03-29

V Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

 

28 marca br. Starosta Sztumski – Sylwia Celmer oraz Wicestarosta – Kazimierz Szewczun wzięli udział w V Powiatowych Targach Edukacji i Pracy, które w tym roku odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach.

Targi skierowane były przede wszystkim do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy stoją właśnie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie mieli możliwość poznać szczegóły rekrutacji oraz oferowane kierunki kształcenia. Młodzież szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych miała możliwość zapoznania się z aktualną ofertą szkół policealnych i wyższych. Kandydaci do pracy mogli zapoznać się z ofertami pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, a także złożyć dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców. Spektrum ofert przygotowanych przez pracodawców było na tyle szerokie, że wielu odwiedzających mogło znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie. W trakcie Tragów była możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w służbach mundurowych: Policji, Straży Pożarnej oraz Zakładu Karnego. Wszyscy uczestnicy Targów mogli skorzystać z porad indywidualnych specjalistów w zakresie przedsiębiorczości oraz przedstawicieli instytucji – z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Państwowej Inspekcji Pracy.

 

 

 

czytaj całość: V Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Edukacja

Informacje dla organizacji pozarządowych

Powiślańskie e- zdrowie dla psychiatrii

Translator

Logo Powiatu

Kalendarz wydarzeń

Jednostki Powiatu

Zespół Szkół w Sztumie

Zespół Szkół
im. Cypriana Kamila Norwida
w Dzierzgoniu

Zespół Szkół Zawodowych
w Barlewiczkach


 

SOSW
Uśnice

 


Poradnia
Psychologiczno
Pedagogiczna


Powiatowe
Centrum
Pomocy
Rodzinie


Powiatowy
Inspektorat
Nadzoru
Budowlanego
w Sztumie


Zakład
Aktywności
Zawodowej
w Sztumie

Strategia Rozwoju
Woj. Pomorskiego

Zdolni z Pomorza.pl

Pętla żuławska
– rozwój turystyki wodnej.
Etap I

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.