środa, 11.12.2019

Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

2019-05-08

Rekrutacja do szkół powiatu sztumskiego

Drodzy Absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych!
Wkrótce w Waszym życiu rozpocznie się nowy etap – nauka w szkole ponadpodstawowej. Rekrutacja do szkół powiatu sztumskiego po raz kolejny przeprowadzona będzie przy pomocy systemu elektronicznego. Mamy nadzieję, że ten sposób naboru zaoszczędzi Wam niepotrzebnego stresu. Skróci też do minimum czas oczekiwania na wyniki.

Poniżej możecie obejrzeć film promocyjny oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 przygotowaną przez szkoły prowadzone przez Powiat Sztumski. Oferta szkół została dostosowana do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz możliwości przyszłego zatrudnienia. Nasze szkoły mają dobrze wyposażone pracownie, wykwalifikowaną kadrę i oferują wiele zajęć pozalekcyjnych wspierających przygotowania do egzaminów zewnętrznych oraz umożliwiających rozwijanie zainteresowań. Zależy nam, aby uczniowie zdobywali wiedzę i wykształcenie dające im satysfakcję oraz umożliwiające „dobry start” w dalszą edukację na uczelniach wyższych lub gwarancję pracy.

Drodzy Absolwenci, dokonując wyboru szkoły, powinniście przeanalizować swoje zainteresowania i umiejętności oraz zastanowić się nad tym, co zamierzacie robić w przyszłości, aby zrealizować pasje i marzenia. Wybór szkoły ponadpodstawowej to trudna, odpowiedzialna i ważna decyzja. Może ona zważyć na całym Waszym późniejszym życiu. Edukacja w szkołach powiatu sztumskiego to dobry wybór.
Szczegółowe informacje o szkołach, naborze i elektronicznej rekrutacji znajdują się
na stronie internetowej: www.nabor.pcss.pl/sztum

Życzymy Wam trafnych wyborów kierunków Waszego kształcenia.

Zarząd Powiatu Sztumskiego

Jesteś tutaj: Strona główna > Edukacja