Piątek, 13.12.2019

Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

2019-03-29

V Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

28 marca br. Starosta Sztumski – Sylwia Celmer oraz Wicestarosta – Kazimierz Szewczun wzięli udział w V Powiatowych Targach Edukacji i Pracy, które w tym roku odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach.

Targi skierowane były przede wszystkim do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy stoją właśnie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie mieli możliwość poznać szczegóły rekrutacji oraz oferowane kierunki kształcenia. Młodzież szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych miała możliwość zapoznania się z aktualną ofertą szkół policealnych i wyższych. Kandydaci do pracy mogli zapoznać się z ofertami pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, a także złożyć dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców. Spektrum ofert przygotowanych przez pracodawców było na tyle szerokie, że wielu odwiedzających mogło znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie. W trakcie Tragów była możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w służbach mundurowych: Policji, Straży Pożarnej oraz Zakładu Karnego. Wszyscy uczestnicy Targów mogli skorzystać z porad indywidualnych specjalistów w zakresie przedsiębiorczości oraz przedstawicieli instytucji – z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Państwowej Inspekcji Pracy.

W tegorocznych Targach udział wzięło ponad 40 podmiotów (przedsiębiorcy i instytucje) oraz 6 placówek oświatowych (szkoły średnie, policealne, wyższe). Liczba odwiedzających zainteresowanych wydarzeniem wyniosła około 400 osób.

Na zakończenie Targów Starosta złożyła wszystkim wystawcom serdeczne podziękowania i uznania  za zaangażowanie, chęć współpracy, jednocześnie zapraszając do dalszej współpracy i podejmowania kolejnych działań w osiąganiu wspólnych celów.
Całość wydarzenia uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach.

Jesteś tutaj: Strona główna > Edukacja