Sobota, 21.10.2017

Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

2013-03-05

FUNDUSZE STRUKTURALNE UNII EUROPEJSKIEJ W PERPSEKTYWIE FINANSOWEJ 2007- 2013

Tytuł projektu: „Opracowanie dokumentacji techniczno - projektowo - środowiskowej dla potrzeb przebudowy drogi wojewódzkiej nr 603 w celu poprawy dostępności komunikacyjnej przystani żeglarskiej w Białej Górze”

• Numer projektu: WND-RPPM.04.01.00-00-025/12
  • Źródło finansowania: Działanie 4.1. Rozwój regionalnej infrastruktury drogowej Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego 2007-2013.
  • Wartość projektu: 230 000,00 złotych
  • Pozyskane dofinansowanie: 172 500,00 złotych
  • Wkład własny: 57 500,00 złotych, w tym wkład Miasta i Gminy Sztum 28 750,00 złotych
  • Okres realizacji projektu: styczeń 2013r. – listopad 2013r.

W ramach realizacji projektu planowane jest opracowanie dokumentacji dla potrzeb przebudowy drogi wojewódzkiej nr 603 obejmującej następujące opracowania:

1. dokumentacja techniczna,
  2. raport z oceny oddziaływania na środowisko (z decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia),
  3. studium wykonalności projektu,

Zakres rzeczowy projektu obejmujący powyższe opracowania umożliwi ubieganie się o pozwolenie na budowę oraz decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, a co za tym idzie nastąpi przyspieszenie podjęcia procesu inwestycyjnego.
Ponadto raport z oceny oddziaływania na środowisko zapewni zgodność realizacji planowanego procesu inwestycyjnego z przepisami prawa w zakresie oceny oddziaływania na środowisko naturalne.
Z kolei dokumentacja techniczna umożliwią oszacowanie kosztów przebudowy oraz pozwolą zaplanować harmonogram rzeczowo – finansowy realizacji inwestycji.
Dodatkowo wspomniane opracowania, w szczególności studium wykonalności projektu będą mogły stanowić wymagane załączniki do wniosku o dofinansowanie projektu, w przypadku gdyby przebudowa drogi wojewódzkiej nr 603 była przedmiotem projektu aplikującego o dofinansowanie z funduszy unijnych w przyszłej perspektywie finansowej.

Jesteś tutaj: Strona główna > Projekty > Fundusze Strukturalne