Sobota, 21.10.2017

Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

2013-03-05

FUNDUSZE STRUKTURALNE UNII EUROPEJSKIEJ W PERPSEKTYWIE FINANSOWEJ 2007- 2013

Tytuł projektu: „Ryby zdrowa dieta - organizacja kampanii promocyjnej ryb i produktów rybnych w powiecie sztumskim”

• Numer projektu: 00022-61723-OR1100037/09
  • Źródło finansowania: Program Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” – środek 3.4. Rozwój nowych rynków i kampanie promocyjne
  • Wartość projektu: 243 931,00 złotych
  • Pozyskane dofinansowanie: 243 931,00 złotych
  • Wkład własny: 0,00 złotych
  • Okres realizacji projektu: marzec 2011r. – maj 2012r.

W ramach realizacji przedmiotowej operacji, zrealizowano wszystkie 5 zaplanowane we wniosku o dofinansowanie etapy, a mianowicie:

Dzień Otwarty - „Rybna dieta - efektywny umysł”:

• Zespół Szkół w Sztumie – 22 marca 2011r.
  • Zespół Szkół w Dzierzgoniu – 21 marca 2011r.
  • Zespół Szkół Zawodowych w Barlewiczkach – 21 marca 2011r.
  • Dom Dziecka w Dzierzgoniu - 21 marca 2011r.
  • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sztumie - 25 marca 2011r.
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sztumie - 25 marca 2011r.
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Uśnicach  – 22 marca 2011r.
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kołozębiu – 25 marca 2011r.

W trakcie dnia promocji spożywania ryb i produktów rybnych w jednostkach, o których mowa powyżej odbywały się konkursy, inscenizacje oraz panele dyskusyjne o tematyce związanej z projektem oraz degustacje dań i potraw rybnych.
Dzieci i młodzież były zaangażowane w realizację poszczególnych wydarzeń i z pewnością chętniej sięgają po ryby i produkty rybne w swoich rodzinnych gospodarstwach domowych.

Festyn „Rybna majówka” - 28 maja 2011r.

Podczas imprezy zorganizowanej w Parku Miejskim w Sztumie odbywały się konkursy tematyczne związane z tematyką ryb i produktów rybnych prowadzone przez konferansjera. Dodatkowo prowadzone były degustacje różnych potraw rybnych przygotowanych z różnych gatunków ryb.
Impreza została poprzedzona wszechstronną kampanią informacyjną z wykorzystaniem różnorakich środków masowego przekazu takich jak: 1 moduł prasowy, 1 internetowy moduł promocyjny (będzie służył promocji wszystkich zadań ujętych w zakresie rzeczowym operacji), 2 bannery reklamowe, 300 plakatów i 3000 ulotek informacyjnych o tematyce rybnej.
W toku imprezy były prowadzone pokazy przyrządzania dań i potraw rybnych przez zaangażowanego kucharza, którego zadaniem było zainteresowanie zgromadzonej publiczności rybną dietą.
W programie pokazu zostały zaprezentowane receptury dań i potraw rybnych, praktyczne porady związane z ich przyrządzaniem, komponowaniem i proporcją składników, a także walory smakowe i zdrowotne rybnej diety.

Festyn „Ryby – dar natury” - 13-14 sierpnia 2011r.

Festyn stanowił kolejne działanie projektu promujące ryby i produkty rybne i został zrealizowany podczas Dni Otwartych Wielkiej Konfraterni Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła „Parpary 2011”
Impreza została poprzedzona wszechstronną kampanią informacyjną z wykorzystaniem różnorakich środków masowego przekazu takich jak: 1 moduł prasowy, 1 bannera reklamowego, 200 plakatów i 2000 ulotek informacyjnych o tematyce rybnej. Wskazane narzędzia promocji operacji w efektywny sposób przyczynią się do rozpropagowania wśród lokalnej społeczności planowanej operacji oraz promocji produktów rybactwa.

Festyn „Pożegnanie lata z rybą” - 17 września 2011r.

To ostatnia impreza kończąca realizację operacji w 2011r., która odbyła się w Parku Miejskim w Sztumie.

Festyn „Dania i potrawy rybne w tradycji kuchni polskiej” -  27 maja 2012r.

W ramach realizacji tego działania zorganizowany został festyn plenerowy w miejscowości Biała Góra.
Była to kontynuacja działań promocyjnych realizowanych w ramach operacji w 2011r., które cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.
Przekaz promocyjny poszczególnych imprez dotyczył zalet ryb i produktów rybnych w codziennej diecie, co oczywiście znalazło bezpośrednie przełożenie na wzrost konsumpcji wspomnianych produktów.
W efekcie realizacji operacji społeczność powiatu sztumskiego będzie chętniej niż dotychczas sięgać po ryby i produkty przygotowane na ich bazie.

Jesteś tutaj: Strona główna > Projekty > Fundusze Strukturalne