środa, 18.10.2017

Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

2013-03-01

70 Okrągła Rocznica Zbrodni Katyńskiej

70 Okrągła Rocznica Zbrodni Katyńskiej - organizacja konferencji, odsłonięcie pamiątkowych kamieni oraz przeprowadzenie koncertów mających na celu przybliżenie mieszkańcom Zbrodni Katyńskiej.
Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
Osi 4 LEADER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Zakres projektu –  Celem projektu jest szczególne uczczenie przypadającej 70 Okrągłej Rocznicy Katyńskiej ludziom z terenu Powiatu Sztumskiego i powiatów sąsiednich. Uroczystość ma na celu przybliżenia ludziom młodym tła historycznego wydarzeń które rozegrały się 70 lat temu w Katyniu, wzbudzić uczucia patriotyczne, tożsamość narodową i wzbudzić kultywowanie tradycji i historii. Osiągnięcie w/w celów projektu zapewni organizacja jednej masowej imprezy, konferencja z udziałem kombatantów zaproszonych gości, historyków, ale głównie organizacja koncertów rockowych zespołów, których twórczość, muzyka, teksty obejmuje historię i wydarzenia Polski  na przełomach dziejów, przyczyni się  do realizacji celów PROW i LSR tj. „Integracja społeczności lokalnej i zwiększenie kapitału społecznego”, „Przywracanie świadomości historycznej i kulturowej mieszkańców” oraz „Wzmacnianie tożsamości lokalnej i więzi społecznych”.

WARTOŚĆ ZADANIA: 34 537,66 ZŁ
UDZIAŁ ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ: 20 382,29 ZŁ