Przejdź do treści

Wtorek, 18.6.2019

Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Powiat Sztumski

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna
2019-06-15

Powiat przygotowuje się na nadejście groźnych zjawisk pogodowych.

W związku z prognozowanymi burzami, gradem, a nawet trąbami powietrznymi, zwołane zostało w dniu dzisiejszym  posiedzenie Powiatowego Centrum Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który pracuje do chwili obecnej.
Sprawdzamy gotowość służb do ewentualnych działań.
PCZK utrzymuje stały kontakt z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego i służbami powiatowymi.
Na bieżąco monitorujemy sytuację meteorologiczną.
Prosimy mieszkańców o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz nie wychodzenie z domu.

Sylwia Celmer
Starosta Powiatu Sztumskiego

czytaj całość: Powiat przygotowuje się na nadejście groźnych zjawisk pogodowych.

2019-06-15

UWAGA!!! BURZE Z GRADEM

WCZKG.1324 woj. pomorskie

UWAGA!!!
IMGW-PIB OSTRZEGA:
BURZE Z GRADEM/3
pomorskie (wszystkie powiaty)
od 18:00 15 czerwca (sobota)
do 04:00 16.06.2019
- deszcz 60 mm
- porywy 130 km/h
- grad
- ryzyko trąb powietrznych

czytaj całość: UWAGA!!! BURZE Z GRADEM

2019-06-14

Nadzwyczajna odprawa ze względu na sytuację kryzysową

W dniu dzisiejszym w godzinach porannych Starosta Powiatu Sztumskiego zwołała nadzwyczajną odprawę ze względu na sytuację kryzysową, która miała miejsce 13.06.2019 r. Udział w spotkaniu wzięli pracownicy wydziałów: Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Finansowo-Budżetowego, Komunikacji Transportu i Dróg, Architektury, Budownictwa i Rozwoju Powiatu oraz Powiatowego Centrum Kryzysowego. W trakcie spotkania wypracowano priorytety działań na najbliższe godziny/dni w zakresie usuwania skutków nawałnicy jaka przeszła w dniu wczorajszym przez powiat sztumski. Po odprawie zespół udał się do pracy w terenie. W chwili obecnej w starostwie powiatowym odbywa się spotkanie z przedstawicielami samorządów gminnych dotkniętych żywiołem. Główną tematyką zebrania jest szacowanie szkód i określenie zakresu pomocy poszkodowanym.

 

czytaj całość: Nadzwyczajna odprawa ze względu na sytuację kryzysową

2019-06-14

Plac zabaw

 

W związku z ukończeniem realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn.: „Budowa nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw – Ruch to zdrowie, Nasz (Anielski) pomost ponad podziałami, łączyć nie dzielić, wspólnie przełamujemy bariery wraz z organizacją festyny inauguracyjnego”, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego  w ramach inicjatywy LEADER”, w dniu 14.06. br. nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Uśnicach, połączone z Festynem Rodzinnym „Anielskie Hawaje”. Niestety, z powodu wydarzeń, które miały miejsce 13.06. br. i powołania sztabu kryzysowego, Starostowie nie mogli uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu. W imprezie wzięli udział pracownicy Starostwa Powiatowego w Sztumie, Radni Powiatowi oraz inni zaproszeni goście. Uczestnicy imprezy, którzy w różny sposób przyczynili się do realizacji tak oczekiwanego zadania, jakim było powstanie placu zabaw, otrzymali ręcznie robione medale z symbolem serca. Wychowankowie Ośrodka (nie tylko Ci najmłodsi) nie kryli zadowolenia, ponieważ zyskali bezpieczny i atrakcyjny plac zabaw. Zamontowano tu m.in. piaskownicę, bujaki, zjeżdżalnie, huśtawki. Trzeba przyznać, że nowoczesny plac zabaw prezentuje się pięknie!

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

czytaj całość: Plac zabaw

2019-06-14

Informacja

W dniu 13.06.2019 r. w godzinach popołudniowych przez obszar powiatu sztumskiego przeszła burza. Najbardziej dotknięte zostały obszary Mikołajek Pomorskich, Dzierzgonia, Starego Dzierzgonia. W w/w gminach uszkodzeniu uległy linie energetyczna, telefoniczne, zabudowania (zniszczenia dachów), zalane zostały cztery domostwa oraz część dróg dojazdowych do Mikołajek Pomorskich. Połamaniu uległy drzewa przy drogach wojewódzkich i powiatowych w ilości ok. 100 szt. W Mikołajkach Pomorskie w czasie braku zasilania oczyszczalni ścieków groziło przelanie. Całkowity obraz zniszczeń będzie widoczny po oszacowaniu strat. W chwili obecnej drogi powiatu sztumskiego są przejezdne. Służby powiatowe monitorują sytuację. Dodatkowo w porozumieniu z 7 Brygadą Obrony Terytorialnej w Gdańsku z macierzystej JW w Malborku wysłana została stacja zasilania do Mikołajek Pomorskich w celu zasilenia w/w oczyszczalni. Ze względu na zaistniałą sytuację powołano Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dzierzgoniu, w skład PCZK wchodzili: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Komoszyński, Starosta Sztumski Sylwia Celmer, Wicestarosta Sztumski Kazimierz Szewczun, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji w Sztumie, przedstawiciele samorządów gminnych, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, Ochotnicze Straże Pożarne zgodnie z dyspozycją, GOPS Mikołajki Pomorskie. Poinformowano także odpowiednie służby tj. Zarząd Dróg Powiatowych, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, Energa.

czytaj całość: Informacja

2019-06-14

Zakończenie Projektu Zdolni z Pomorza - Powiat Sztumski w roku szkolnym 2018/19

W dniu 12.06.2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie Projektu Zdolni z Pomorza- Powiat Sztumski. Wsparcie uczniów zdolnych odbywa się już ósmy rok.
W tym roku szkolnym projekt ukończyło 49 uczestników, w tym 22 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 27 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W ciągu roku szkolnego odbywały się zajęcia z matematyki, fizyki, informatyki, biologii, chemii i kompetencji społecznych, zarówno w formie zajęć indywidualnych jak i grupowych.
Uczniowie brali też udział w zajęciach z psychologiem. Zimą miał miejsce obóz naukowy. Odbyło się 10 wyjazdów akademickich na wyższe uczelnie. Uczestniczono w wykładach i laboratoriach na Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Gdańskim i Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Pierwszy raz miał miejsce wyjazd do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak się robi tabletki, maści, plastry, iniekcje. Opieką mentora objętych było dwóch uczniów:  Jakub Nenczak i Michał Zdziennicki. Odbywała się również Liga Zadaniowa i Konkurs Projektów. Na etapie wojewódzkim Michał Zdziennicki zajął 15 miejsce i Jakub Drohomirecki 16 miejsce z przedmiotu informatyka.
Uczestników czeka jeszcze wyjazd na Galę Laureatów do Gdańska w poniedziałek 17 czerwca 2019, a później wakacje i obóz naukowy. Życzymy dużo słońca, wielu wrażeń i ciekawych doświadczeń.

 

czytaj całość: Zakończenie Projektu Zdolni z Pomorza - Powiat Sztumski w roku szkolnym 2018/19

2019-06-13

Komunikat

Starostwo Powiatowe w Sztumie
informuje,
że ze względu na anomalia pogodowe
tj. silny wiatr, opady deszczu i gradu
w rejonie gminy Mikołajek Pomorskich
zostały uszkodzone oraz powalone drzewa

W związku z zaistniałą sytuacją został powołany
sztab kryzysowy
na terenie gminy Dzierzgoń.

czytaj całość: Komunikat

Informacje dla organizacji pozarządowych

Powiślańskie e- zdrowie dla psychiatrii

Projekty


Wykształcenie przepustką do sukcesu

__________________________

Dobry zawód gwarancją lepszego startu

Translator

Logo Powiatu

Partnerzy

Gruzja

Kwalifikacja Wojskowa


Wojska Obrony Terytorialnej

Kalendarz wydarzeń

Jednostki Powiatu

Zespół Szkół w Sztumie

Zespół Szkół
im. Cypriana Kamila Norwida
w Dzierzgoniu

Zespół Szkół Zawodowych
w BarlewiczkachSOSW
Kołoząb


SOSW
Uśnice

 


Poradnia
Psychologiczno
Pedagogiczna


Powiatowe
Centrum
Pomocy
Rodzinie


Powiatowy
Inspektorat
Nadzoru
Budowlanego
w Sztumie


Zakład
Aktywności
Zawodowej
w Sztumie

Strategia Rozwoju
Woj. Pomorskiego

Zdolni z Pomorza.pl

Pętla żuławska
– rozwój turystyki wodnej.
Etap I

System Informacji Przestrzennej

 

 

Przekaż 1% w powiecie sztumskimw powiecie sztumskim

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.