Przejdź do treści

Sobota, 21.7.2018

Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Powiat Sztumski

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna
2018-06-21

Termomodernizację budynków użytecznosci publicznej

W ramach poprawy efektywności energetycznej w obiektach użyteczności publicznej na terenie Powiśla i Żuław – Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 10 Energia, Działanie 10.2. Efektywność energetyczna, Powiat Sztumski obecnie realizuje Termomodernizację budynków użytecznosci publicznej stanowiących własność tutejszego samorządu powiatowego. Aktualnie dobiegają końca  prace przy Zespole Szkół im. Kasprowicza w Sztumie, gdzie zmodernizowano elweację sali gimnastycznej oraz zainstalowano panele fotowoltaiczne o mocy 12kW.  
Zaawansowane prace trwają na obiekcie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kołozębiu ora Starostwa Powiatowego w Sztumie, których docieplane elewacje nabierają nowego wygladu.
W listopadzie 2017 r. w ramach niniejszego projektu zakończono termomodernizację budynku internatu w ZSZ w Barlewiczkach, gdzie zamontowano system fotowoltaicznej energii odnawialnej o łącznej mocy 38 kW.  Zakończono także montaż systemu fotowoltaicznego na budynku Zespołu Szkół im. Kamila Cypriana Norwida w Dzierzgoniu o mocy 9 kW.
Niebawem nowy wygląd zyskają także kolejne dwa obiekty  tj. budynek Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierzgoniu oraz budynek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na oś. Sierakowskich 15 w Sztumie. Całkowita kwota, którą częściowo Powiat Sztumski pozyskał na sfinansowanie zdania ze środków Unii Europejskiej wyniosła 3 595 900,00 zł.

 

czytaj całość: Termomodernizację budynków użytecznosci publicznej

2018-06-21

ĆWICZENIA: "Pożar obiektu Starostwa Powiatowego wraz z sytuacją kryzysową - groźbą użycia niebezpiecznego materiału w stosunku do osób i mienia"

W dniu dzisiejszym, tj. 21 czerwca odbyłby się ćwiczenia obronne we współdziałaniu z powiatowymi służbami, inspekcjami, strażami i jednostkami samorządu terytorialnego z terenu powiatu sztumskiego. W ramach szkolenia obronnego przeprowadzono powiatowo-gminne ćwiczenie pod nazwą „Działanie sił porządkowych i ratowniczych w akcjach ratunkowych na wypadek wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń czasu pokojowego pt.: „Pożar obiektu Starostwa Powiatowego wraz z sytuacją kryzysową – groźbą użycia niebezpiecznego materiału w stosunku do osób i mienia”.

czytaj całość: ĆWICZENIA: "Pożar obiektu Starostwa Powiatowego wraz z sytuacją kryzysową - groźbą użycia niebezpiecznego materiału w stosunku do osób i mienia"

2018-06-18

Wizyta delegacji z Niemiec i Gruzji w powiecie sztumskim

Dnia 16.06.2018 roku Powiat Sztumski gościł na swoim terenie delegację z partnerskich powiatów Niemiec i Gruzji. Delegację podejmowali: Starosta Sztumski Wojciech Cymerys, Wicestarosta Antoni Downarowicz, Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego Jolanta Szewczun oraz Skarbnik Powiatu Sztumskiego Lucyna Bednarska. W czasie wizyty goście odwiedzili ciekawe miejsca oraz zabytki na terenie powiatu sztumskiego. Dzień rozpoczął się od przywitania gości na Przystani Żeglarskiej w Białej Górze następnie zwiedzano nowoczesną halę udojową w Gospodarstwie Rolnym w Cieszymowie, Basztę w Przezmarku oraz Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim.

czytaj całość: Wizyta delegacji z Niemiec i Gruzji w powiecie sztumskim

2018-06-12

XLII sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Na podstawie art. 15 ust.1 Ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1868, z późn. zm.) zwołuję XLII sesję Rady Powiatu Sztumskiego,  która odbędzie się w dniu 19 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Sztumie.

Porządek sesji przewiduje:
1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie Protokołu nr XL z sesji Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 24.04.2018 roku.
5. Przyjęcie Protokołu nr XLI z sesji Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 29.05.2018 roku.
6. Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym- referuje Starosta Wojciech Cymerys.
7. Interpelacje i zapytania.

czytaj całość: XLII sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Informacje dla organizacji pozarządowych

Powiślańskie e- zdrowie dla psychiatrii

Projekty


Wykształcenie przepustką do sukcesu

__________________________

Dobry zawód gwarancją lepszego startu

Translator

Logo Powiatu

Partnerzy

Gruzja

Kwalifikacja Wojskowa

Kalendarz wydarzeń

Jednostki Powiatu

Zespół Szkół w Sztumie

Zespół Szkół
im. Cypriana Kamila Norwida
w Dzierzgoniu

Zespół Szkół Zawodowych
w BarlewiczkachSOSW
Kołoząb


SOSW
Uśnice

 


Poradnia
Psychologiczno
Pedagogiczna


Powiatowe
Centrum
Pomocy
Rodzinie


Powiatowy
Inspektorat
Nadzoru
Budowlanego
w Sztumie


Zakład
Aktywności
Zawodowej
w Sztumie

Strategia Rozwoju
Woj. Pomorskiego

Zdolni z Pomorza.pl

Pętla żuławska
– rozwój turystyki wodnej.
Etap I

System Informacji Przestrzennej

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.