Przejdź do treści

Poniedziałek, 25.3.2019

Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Powiat Sztumski

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna
2019-03-18

WSTĄP W SZEREGI WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ- TRWA REKRUTACJA


Fot. ppor. Dariusz Wysocki

W Gdańsku tworzona jest 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej. W jej strukturach znajduje się 71 Batalion Lekkiej Piechoty (71blp) w Malborku. Do każdego powiatu województwa pomorskiego zostanie przypisana kompania lekkiej piechoty WOT. Każda z nich będzie odpowiadała za swój stały rejon odpowiedzialności(SRO) - jednym z nich jest Powiat Sztumski. Na jego terenie będą odbywały się cykliczne szkolenia weekendowe jednej z kompanii. Misją WOT jest obrona i wspieranie społeczności lokalnych. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. Wcielenia w szeregi WOT odbywać się będą na terenie 71 blp w Malborku, natomiast cały proces szkolenia ,,terytorialsów’’ potrwa 3 lata. Informacje na temat procesu rekrutacji można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Malborku pod nr tel. 261 536 038, 261 536 125 lub na stronie internetowej  wkumalbork.wp.mil.pl oraz terytorialsi.wp.mil.pl Po spełnieniu wszystkich wymagań, kandydaci odbędą szkolenie i zostaną żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Oficer Wychowawczy
71 Batalionu Lekkiej Piechoty
ppor. Dariusz WYSOCKI

czytaj całość: WSTĄP W SZEREGI WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ- TRWA REKRUTACJA

2019-03-15

Inscenizacja

15.03.2019 r. na deskach Kino-Teatru Powiśle w Sztumie odbyła się inscenizacja baśni J.H. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”, przygotowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach oraz Stowarzyszenie „Do życia przez życie”. Głównymi aktorami przedstawienia, które niosło przesłanie „piękno tkwi w każdym z nas”, byli pracownicy  i wychowankowie Ośrodka. Zapowiadając występ artystyczny, dyrektor Ośrodka – Zenon Chrześcijański wraz z pracownikami, podziękował przybyłym gościom, mieszkańcom, organizacjom, szkołom i innym, którzy włączyli się do akcji zbierania nakrętek. Do podziękowań również przyłączyła się Starosta Sztumski – Sylwia Celmer, która wraz z radnym powiatowym Zbigniewem Pędziwilkiem przekazała upominek młodym artystom po ich występie.

czytaj całość: Inscenizacja

2019-03-15

Informacja

W dniu 12 marca 2019 roku Pani Starosta Sylwia Celmer uczestniczyła w szkoleniu organizowanym przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddział w Starym Polu. Szkolenie dotyczyło funkcjonowania biogazowni rolniczej Ośrodka Hodowli Zarodowej Gajewo w Tragaminie. Uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z technologią produkcji biogazu, mieli możliwość obejrzenia instalacji i zapoznania się z parametrami procesowymi oraz parkiem maszynowym.

 

czytaj całość: Informacja

2019-03-13

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

13 marca 2019 roku o godzinie 9:00 w sali Starostwa Powiatowego w Sztumie odbył się po raz XIV powiatowy etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zebranych gości przywitała Starosta Sztumski -Sylwia Celmer, gratulując uczniom zakwalifikowania się do uczestnictwa w konkursie na etapie powiatowym, z którego zostanie wyłonionych troje finalistów do etapu wojewódzkiego. Po krótkiej przemowie Starosta rozdała uczestnikom testy do rozwiązania. Do konkursu przystąpiło 8 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sztumskiego. Uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Kolejność na podium ustaliła dopiero dogrywka.  Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 12 kwietnia w Gdańsku, zakwalifikowało się troje uczestników z  uzyskaną najwyższą liczbą punktów:
1. Agata Lityńska, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie,
2. Szymon Kamiński, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie,
3. Jakub Nenczak, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie.
Dyplomy oraz nagrody za zajęcie pierwszych trzech miejsc wręczył uczniom Wicestarosta Sztumski - Kazimierz Szewczun, gratulując wiedzy i dziękując uczniom za udział w konkursie oraz ich opiekunom, za bardzo dobre przygotowanie podopiecznych. Wicestarosta zaprosił także na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się
w przyszłym roku.

czytaj całość: Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Informacje dla organizacji pozarządowych

Powiślańskie e- zdrowie dla psychiatrii

Projekty


Wykształcenie przepustką do sukcesu

__________________________

Dobry zawód gwarancją lepszego startu

Translator

Logo Powiatu

Partnerzy

Gruzja

Kwalifikacja Wojskowa


Wojska Obrony Terytorialnej

Kalendarz wydarzeń

Jednostki Powiatu

Zespół Szkół w Sztumie

Zespół Szkół
im. Cypriana Kamila Norwida
w Dzierzgoniu

Zespół Szkół Zawodowych
w BarlewiczkachSOSW
Kołoząb


SOSW
Uśnice

 


Poradnia
Psychologiczno
Pedagogiczna


Powiatowe
Centrum
Pomocy
Rodzinie


Powiatowy
Inspektorat
Nadzoru
Budowlanego
w Sztumie


Zakład
Aktywności
Zawodowej
w Sztumie

Strategia Rozwoju
Woj. Pomorskiego

Zdolni z Pomorza.pl

Pętla żuławska
– rozwój turystyki wodnej.
Etap I

System Informacji Przestrzennej

 

 

Przekaż 1% w powiecie sztumskimw powiecie sztumskim

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.