Przejdź do treści

Poniedziałek, 27.1.2020

Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Powiat Sztumski

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna
2019-12-20

Światełko Betlejemskie

W dniu dzisiejszym, tj. 20 grudnia br. do Starostwa Powiatowego w Sztumie przybyli Przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego ze  Światełkiem Betlejemskim – symbolem zrozumienia i pojednania. W tym roku przekazaniu światła towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”. Warto przypomnieć, iż idea przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju sięga 1986 r. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. W bieżącym roku Harcerze odebrali światło z rąk skautów słowackich na Krzeptówkach w Zakopanem w niedzielę 15 grudnia. Stamtąd rozpoczęło swoją wędrówkę po całym kraju.

czytaj całość: Światełko Betlejemskie

2019-12-19

Wizyta Kolędników w Starostwie Powiatowym.

W dniu dzisiejszym przed południem w sekretariacie Starosty Sztumskiego rozbrzmiewał dźwięk kolędy  w wykonaniu uczniów klas 3 ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Sztumie. Kolędnicy złożyli na ręce Pani Starosty Sylwii Celmer życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia skierowane  do wszystkich pracowników i radnych powiatu. Uzupełnieniem tej miłej wizyty było wręczenie upominków gościom oraz spotkanie przy choince. Uczniowie chętnie obejrzeli kartki świąteczne napływające do tutejszego Starostwa, będące elementem dekoracji powiatowej choinki.   

czytaj całość: Wizyta Kolędników w Starostwie Powiatowym.

2019-12-19

POWRÓT DO ZDROWIA - POWRÓT DO PRACY!

Pozwól sobie pomóc, zgłoś się do nowego Programu Rehabilitacji Kompleksowej realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych!

W dniu 11 grudnia Powiatowy Urząd Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu zorganizował spotkanie informacyjne dotyczące Projektu PFRON-u „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. Na spotkanie przybył Pan Aleksandrem Wejman - samodzielny specjalista ds. obsługi projektu, który wyjaśnił szczegółowo zasady realizacji i rekrutacji uczestników do programu. Rehabilitacja Kompleksowa to oferta dla osób, które
z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale  chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do swoich zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, lecz chcieliby zmienić tę sytuację – zdobyć zawód i podjąć satysfakcjonującą pracę odpowiednią do swoich możliwości zdrowotnych. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy
w Sztumie z/s w Dzierzgoniu oraz zamieszczone są one  na stronie internetowej Urzędu: https://sztum.praca.gov.pl. Rekrutacja odbywa się poprzez PFRON – zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 22 50 55 600 lub mailowo: ork@pfron.org.pl.
Wszystkim obecnym na spotkaniu serdecznie dziękujemy.


Więcej informacji

czytaj całość: POWRÓT DO ZDROWIA - POWRÓT DO PRACY!

2019-12-16

Szkolenie „Praca z trudnym klientem”

W dniach 12-13 grudnia 2019r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sztumie odbyło się szkolenie, którego temat przewodni brzmiał „Praca z trudnym klientem”. Osoby uczestniczące w szkoleniu zostały przeszkolone z zakresu charakterystyki trudnego klienta, ukazania metod pracy z takim klientem, technik radzenia sobie w sytuacjach stresujących oraz tego jak powinna wyglądać pomyślna współpraca. Szkolenie zostało przeprowadzone przez firmę TSP Instytut sp. z o.o., z Poznania. Wzięli w nim udział pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu Powiatu Sztumskiego, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Koniecwałdu i Dzierzgonia, Fundacji Społecznej „Bona Fide” oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sztumie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w w/w szkoleniu oraz zachęcamy do udziału w kolejnych.

czytaj całość: Szkolenie „Praca z trudnym klientem”

2019-12-13

13 grudnia Dniem Pamięci Ofiar Stanu Wojennego

W 2002 r. Sejm IV kadencji ustanowił 13 grudnia Dniem Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. "Naszą pamięć i wdzięczność zwracamy ku tym wszystkim, którzy ponieśli ofiary na rzecz niepodległości Polski, swobód narodowych i obywatelskich" - głosi treść przyjętej przez aklamację uchwały. W tym dniu składamy hołd "bohaterom polskiej wolności, którym zawdzięczamy odrodzenie wolnej  i demokratycznej Rzeczypospolitej" - postanowili posłowie.
Dziś, tj. 13 grudnia br., w 38 rocznicę Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego Zarząd Powiatu Sztumskiego wraz z przedstawicielami Rady Powiatu Sztumskiego oraz z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych złożył kwiaty i zapalił znicze by oddać hołd ofiarom stanu wojennego.
Poniżej fotorelacja.

czytaj całość: 13 grudnia Dniem Pamięci Ofiar Stanu Wojennego

2019-12-12

Warsztaty świąteczne

W środę 11 grudnia b.r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Uśnicach można było już poczuć klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia. Wychowankowie Ośrodka wraz wychowawcami i zaproszonymi gośćmi wzięli udział w warsztatach świątecznych, zorganizowanych przez Ośrodek. Uczestnicy podczas warsztatów piekli i zdobili ciasteczka oraz wykonywali ozdoby świąteczne.
W warsztatach również uczestniczyła Starosta Sztumski, Sylwia Celmer wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji, Gabrielą Smolińską. Wszystkim uczestnikom spotkania towarzyszył dobry humor  i uśmiech na twarzach.

czytaj całość: Warsztaty świąteczne

2019-12-12

Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego

Starostwo Powiatowe w Sztumie informuje, że w piątek 13 grudnia b.r. o godzinie 8.15, w rocznicę Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Rodła w Sztumie.
Starosta Powiatu Sztumskiego Sylwia Celmer serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu do udziału w uczczeniu tej rocznicy.

czytaj całość: Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego

Informacje dla organizacji pozarządowych

Powiślańskie e- zdrowie dla psychiatrii

Projekty


Wykształcenie przepustką do sukcesu

__________________________

Dobry zawód gwarancją lepszego startu

Translator

Logo Powiatu

Partnerzy

Gruzja

Kwalifikacja Wojskowa


Wojska Obrony Terytorialnej

Kalendarz wydarzeń

Jednostki Powiatu

Zespół Szkół w Sztumie

Zespół Szkół
im. Cypriana Kamila Norwida
w Dzierzgoniu

Zespół Szkół Zawodowych
w BarlewiczkachSOSW
Kołoząb


SOSW
Uśnice

 


Poradnia
Psychologiczno
Pedagogiczna


Powiatowe
Centrum
Pomocy
Rodzinie


Powiatowy
Inspektorat
Nadzoru
Budowlanego
w Sztumie


Zakład
Aktywności
Zawodowej
w Sztumie

Strategia Rozwoju
Woj. Pomorskiego

Zdolni z Pomorza.pl

Pętla żuławska
– rozwój turystyki wodnej.
Etap I

System Informacji Przestrzennej

 

 

Przekaż 1% w powiecie sztumskimw powiecie sztumskim

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.