Przejdź do treści

Piątek, 24.5.2019

Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Powiat Sztumski

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna
2019-04-01

Działania na rzecz osób niepełnosprawnych

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Sztumie zostały podpisane umowy ze Stowarzyszeniem - Klub Abstynenta „Radość i Słońce” w Sztumie oraz Stowarzyszeniem Seniorów Dzierzgońskich o wsparcie realizacji zadania w 2019 roku w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Oferty powyższych Stowarzyszeń zostały wyłonione w toku postępowania konkursowego przeprowadzonego w ramach  otwartego konkursu ofert. Stowarzyszenie - Klub Abstynenta „Radość i Słońce” w Sztumie na zadanie pod tytułem: „Działania wspomagające i aktywizujące osoby niepełnosprawne w różnych dziedzinach życia” otrzymał dotację w wysokości 1 602 zł, natomiast Stowarzyszenie Seniorów Dzierzgońskich zadanie pod tytułem: „Aktywizacja osób niepełnosprawnych zamieszkujących teren powiatu sztumskiego poprzez organizację cyklu warsztatów teatralnych, wyjazdów do kina oraz teatru” otrzymało dotację w wysokości 8 220 zł.

 

 

czytaj całość: Działania na rzecz osób niepełnosprawnych

2019-03-29

V Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

 

28 marca br. Starosta Sztumski – Sylwia Celmer oraz Wicestarosta – Kazimierz Szewczun wzięli udział w V Powiatowych Targach Edukacji i Pracy, które w tym roku odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach.

Targi skierowane były przede wszystkim do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy stoją właśnie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie mieli możliwość poznać szczegóły rekrutacji oraz oferowane kierunki kształcenia. Młodzież szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych miała możliwość zapoznania się z aktualną ofertą szkół policealnych i wyższych. Kandydaci do pracy mogli zapoznać się z ofertami pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, a także złożyć dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców. Spektrum ofert przygotowanych przez pracodawców było na tyle szerokie, że wielu odwiedzających mogło znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie. W trakcie Tragów była możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w służbach mundurowych: Policji, Straży Pożarnej oraz Zakładu Karnego. Wszyscy uczestnicy Targów mogli skorzystać z porad indywidualnych specjalistów w zakresie przedsiębiorczości oraz przedstawicieli instytucji – z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Państwowej Inspekcji Pracy.

 

 

 

czytaj całość: V Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

2019-03-25

Informacja

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

czytaj całość: Informacja

2019-03-23

Licealiada

Dnia 21 marca br. w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie odbyła się Licealiada pod hasłem „Wolontariat kluczem do kariery”. Atrakcją imprezy były liczne konkursy m. in. literacki im. Leokadii Ćwirko-Zielińskiej i plastyczny skierowany do uczniów ze szkół z terenu powiatu sztumskiego. Udział w Licealiadzie wziął wicestarosta sztumski – Kazimierz Szewczun oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Integracji Europejskiej, Promocji Powiatu – Adam Krupa.

czytaj całość: Licealiada

2019-03-22

15-lecie powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerninie

Wicestarosta Powiatu Sztumskiego- Kazimierz Szewczun, miał ogromny zaszczyt uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, jakim były obchody Jubileuszu 15-lecia powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerninie.  Na zebranych z tej okazji gości w sali Kino-Teatru Powiśle w Sztumie, czekała niespodzianka w postaci przedstawienia w reżyserii pana Adama Łoniewskiego pt. „Jestem”, wykonanego przez podopiecznych i pracowników ŚDS oraz członków Stowarzyszenia „Do życia przez życie”.
Wicestarosta, w ramach podziękowań za całokształt działalności Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Stowarzyszenia wręczył upominek, który złożył na ręce pani Kierownik – Karoliny Lamek oraz wręczył kwiaty Prezes Stowarzyszenia, pani Jolancie Masny-Olech.

czytaj całość: 15-lecie powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerninie

2019-03-21

Rozstrzygnięcie Otwartego Konkursu Ofert 2019 z zakresu działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej.

Zarząd Powiatu Sztumskiego informuje o wynikach postępowania w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej.
Na zadanie z zakresu działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej wpłynęły 3 oferty złożone przez:
- Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Dzierzgoniu na zadanie pod nazwą: „Spotkania integracyjne dla mieszkańców powiatu sztumskiego”;
- Stowarzyszenie – Klub Abstynenta „Radość i Słońce” w Sztumie na zadanie pod nazwą: „Działania wspomagające i aktywizujące osoby niepełnosprawne w różnych dziedzinach życia”;
- Stowarzyszenie Seniorów Dzierzgońskich na zadanie pod nazwą: „Aktywizacja osób niepełnosprawnych zamieszkujących teren powiatu sztumskiego poprzez organizację cyklu warsztatów teatralnych, wyjazdów do kina oraz teatru”.
Na podstawie protokołu przedłożonego przez Komisję Konkursową z dnia
05.03.2019 r. z opiniowania ofert w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 roku, Zarząd Powiatu Sztumskiego Uchwałą nr 35/2019 z dnia
18.03.2018 roku w sprawie wyboru oferty na realizację zadania publicznego w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej wybiera do realizacji zadania publicznego oferty złożone przez: Stowarzyszenie – Klub Abstynenta „Radość i Słońce”
w Sztumie oraz Stowarzyszenie Seniorów Dzierzgońskich  w formie wsparcia zadania wraz
z udzieleniem dotacji na sfinansowanie ich realizacji.
Poniżej załączono Uchwałę Zarządu Powiatu Sztumskiego określającą wysokość środków finansowych przyznanych dla poszczególnych oferentów.

Uchwała nr 35/2019 Zarządu Powiatu Sztumskiego z dnia 18.03.2019 r. w sprawie wyboru oferty na realizację zadania publicznego w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej

czytaj całość: Rozstrzygnięcie Otwartego Konkursu Ofert 2019 z zakresu działań na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej.

2019-03-20

Licealiada

21 marca br. o godzinie 11:00 w auli Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie odbędzie się finał Licealiady. W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Wolontariat kluczem do kariery”.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału!

czytaj całość: Licealiada

Informacje dla organizacji pozarządowych

Powiślańskie e- zdrowie dla psychiatrii

Projekty


Wykształcenie przepustką do sukcesu

__________________________

Dobry zawód gwarancją lepszego startu

Translator

Logo Powiatu

Partnerzy

Gruzja

Kwalifikacja Wojskowa


Wojska Obrony Terytorialnej

Kalendarz wydarzeń

Jednostki Powiatu

Zespół Szkół w Sztumie

Zespół Szkół
im. Cypriana Kamila Norwida
w Dzierzgoniu

Zespół Szkół Zawodowych
w BarlewiczkachSOSW
Kołoząb


SOSW
Uśnice

 


Poradnia
Psychologiczno
Pedagogiczna


Powiatowe
Centrum
Pomocy
Rodzinie


Powiatowy
Inspektorat
Nadzoru
Budowlanego
w Sztumie


Zakład
Aktywności
Zawodowej
w Sztumie

Strategia Rozwoju
Woj. Pomorskiego

Zdolni z Pomorza.pl

Pętla żuławska
– rozwój turystyki wodnej.
Etap I

System Informacji Przestrzennej

 

 

Przekaż 1% w powiecie sztumskimw powiecie sztumskim

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.