Przejdź do treści

Poniedziałek, 25.3.2019

Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Powiat Sztumski

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna
2019-03-08

Transmisja - nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Transmisja z nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Sztumskiego będzie dostępna od godz. 14:30 po kliknięciu w poniższe zdjęcie oraz pod adresem:

http://crv.pl/transmisja.php?wojewodztwo=pomorskie&rada=rada_powiatu_sztumskiego

czytaj całość: Transmisja - nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Sztumskiego

2019-03-05

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W dniu 1 marca br. odbyły się Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczęły się V Rajdem „Szlakiem Żołnierzy Wyklętych na Ziemi Sztumskiej”, zorganizowanym po raz kolejny przez Pana Mariusza Krause, nauczyciela Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie.
Zarząd Powiatu Sztumskiego wraz z Radnymi oraz przedstawicielami: Zakładu Karnego w Sztumie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie, Komendy Powiatowej Policji w Sztumie i delegatami jednostek podległych Starostwu Powiatowemu w Sztumie, uroczyście złożyli kwiaty pod Głazem Pamięci, przy asyście warty honorowej 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Podsumowanie uroczystości odbyło się na dziedzińcu zamku w Sztumie, gdzie Starosta Powiatu Sztumskiego otworzyła ekspozycję pn. „Namioty Wyklętych”, która zawierała również eksponaty militarne, udostępnione przez Pana Wojciecha Wędrychowskiego, nauczyciela Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania za udział w obchodach upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

czytaj całość: Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

2019-03-05

V sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Na podstawie art. 15 ust.1 Ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (t. j. Dz. U. z 2018 roku poz. 995, z późn. zm.) zwołuję V sesję Rady Powiatu Sztumskiego,  która odbędzie się w dniu 11 marca 2019 r. o godz. 15.30 w sali narad Starostwa Powiatowego w Sztumie.

Porządek sesji przewiduje:

1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie Protokołu nr IV z sesji Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 29.01.2019 roku.
5. Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym- referuje Starosta Sylwia Celmer.

czytaj całość: V sesja Rady Powiatu Sztumskiego

2019-02-28

IX Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle

W dniu 28 lutego w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Starym Polu odbył się IX Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle. W imprezie wzięły udział koła z powiatów: sztumskiego, malborskiego, kwidzyńskiego i nowodworskiego - łącznie 15 kół i stowarzyszeń wiejskich. Powiat sztumski reprezentowały: Stowarzyszenie Forum Żuławskich Dziewczyn z Żuławki Sztumskiej, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich ,,Mikołajczanki’’ z Mikołajek Pomorskich oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Przezmarka i Czernina. Uczestniczki zaprezentowały się w pięciu konkurencjach m.in. wykonały tablice tematyczne nawiązujące do 100-lecia niepodległości Polski, wystawiły przedstawienia teatralne i muzyczne. Impreza miała charakter eliminacji powiatowych do Wojewódzkiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Decyzją komisji konkursowej zwycięzcą zostało KGW Jazowa. Każde z kół i stowarzyszeń reprezentujących powiat sztumski otrzymało nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Sztumskiego, które wręczyła Starosta Powiatu Sztumskiego Pani Sylwia Celmer.

czytaj całość: IX Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle

2019-02-27

Oddział Kardiologii Rehabilitacyjnej

27 lutego 2019 r. w siedzibie Zespołu Szkół Policealnych w Sztumie odbyło się spotkanie dotyczące inwestycji obejmującej przebudowę III piętra budynku po byłym internacie z przeznaczeniem na Oddział Kardiologii- Rehabilitacyjnej. W spotkaniu uczestniczyli: wykonawca, inspektorzy nadzoru, dyrektor szpitala , którzy omawiali bieżące sprawy związane z realizowaną inwestycją. Z postępem prac zapoznali się również członkowie Zarząd Powiatu Sztumskiego. Obecnie trwają prace wyburzeniowe i rozbiórkowe, po których zakończeniu nastąpi faza wyposażenia przebudowanych pomieszczeń w instalacje wewnętrzne. Planowane zakończenie robót przewidywane jest do końca wakacji.

czytaj całość: Oddział Kardiologii Rehabilitacyjnej

2019-02-25

POWIATOWE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

Zarząd Powiatu Sztumskiego, zaprasza mieszkańców do udziału w Powiatowych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, organizowanego w dniu 01.03.2019r. w Sztumie. Obchody rozpoczną się organizowanym, przez Pana Mariusza Krause V Rajdem „Szlakiem Żołnierzy Wyklętych na ziemi sztumskiej”. Rajd wystartuje o godzinie 8.00 spod kościoła parafialnego pw. św. Królowej Jadwigi w Czerninie i będzie wiódł przez fermę, pałac Donimirskich, Zajezierze, Głaz Pamięci oraz ul. Nowowiejskiego. Na gdzie 11.30 pod Głazem Pamięci zaplanowano uroczyste złożenie wiązanki kwiatów przez Zarząd Powiatu Sztumskiego. Podsumowanie marszu odbędzie się na dziedzińcu zamku w Sztumie, gdzie dla mieszkańców przygotowano: ekspozycję biografii „Żołnierzy Wyklętych”, wystawę eksponatów militarnych, udostępnioną przez Pana Wojciecha Wędrychowskiego ze zbiorów prywatnych, muzykę patriotyczną oraz kolorowanki dla dzieci.

czytaj całość: POWIATOWE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

2019-02-22

Karetki Sztumskie

Zarząd Powiatu Sztumskiego za zgodą Rady Powiatu Sztumskiego, wyrażoną w Uchwale  nr III/19/2018 z dnia 20.12.2018 roku w sprawie utworzenia przez Powiat Sztumski wspólnie ze „Szpitalami Polskimi” spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w dniu 07.02.2019 roku zawiązał spółkę w celu wykonywania zadań z zakresu zespołu ratownictwa medycznego. Potrzeba podjęcia powyższych kroków wynika ze zmiany wprowadzonej przepisami ustawy z dnia 10.05.2018 r. o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2018, poz. 1115). Znowelizowany przepis art. 32 ust. 1 pkt 2 w/w ustawy stanowi, że umowy na wykonywanie zadań zespołów ratownictwa medycznego (karetek z obsadą) będą powierzane wyłącznie podmiotom leczniczym w formie samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, jednostek budżetowych i spółek kapitałowych z co najmniej większościowym udziałem skarbu państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. Na podstawie powyższych zmian powołano spółkę pn. „Karetki Sztumskie” z siedzibą w Sztumie, dzięki czemu będzie ona mogła stanąć do konkursu, który zostanie ogłoszony przez NFZ na tego typu usługi.

czytaj całość: Karetki Sztumskie

Informacje dla organizacji pozarządowych

Powiślańskie e- zdrowie dla psychiatrii

Projekty


Wykształcenie przepustką do sukcesu

__________________________

Dobry zawód gwarancją lepszego startu

Translator

Logo Powiatu

Partnerzy

Gruzja

Kwalifikacja Wojskowa


Wojska Obrony Terytorialnej

Kalendarz wydarzeń

Jednostki Powiatu

Zespół Szkół w Sztumie

Zespół Szkół
im. Cypriana Kamila Norwida
w Dzierzgoniu

Zespół Szkół Zawodowych
w BarlewiczkachSOSW
Kołoząb


SOSW
Uśnice

 


Poradnia
Psychologiczno
Pedagogiczna


Powiatowe
Centrum
Pomocy
Rodzinie


Powiatowy
Inspektorat
Nadzoru
Budowlanego
w Sztumie


Zakład
Aktywności
Zawodowej
w Sztumie

Strategia Rozwoju
Woj. Pomorskiego

Zdolni z Pomorza.pl

Pętla żuławska
– rozwój turystyki wodnej.
Etap I

System Informacji Przestrzennej

 

 

Przekaż 1% w powiecie sztumskimw powiecie sztumskim

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.