Przejdź do treści

środa, 8.7.2020

Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Powiat Sztumski

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna
2020-06-09

Ponad 9 mln zł wsparcia dla firm z powiatu sztumskiego !

 

Podajemy aktualne dane (z 5 czerwca br.) w ramach sztumskiej Tarczy Antykryzysowej z.
W powiecie sztumskim 1547 firm skorzystało ze wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej na kwotę - 9 182 315,99zł.

Pomoc, o której mowa przedstawia si e następująco:
- 1371 niskooprocentowanych pożyczek na kwotę 6 854 000,00zł.;
- 86  dofinansowań dla firm do wynagrodzeń 669 pracowników na kwotę  1 853 555,99zł.;
oraz
–  90 dofinansowań do części kosztów prowadzenia firmy na kwotę 474 760,00zł.

Pracodawcy zatrudniający pracowników ubiegają się na bieżąco o dofinansowanie do kosztów wynagrodzeń swoich pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne.
Z kolei osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą ubiegać się o wsparcie w ramach dofinansowania kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.


czytaj całość: Ponad 9 mln zł wsparcia dla firm z powiatu sztumskiego !

2020-06-08

DZIŚ WYSTARTOWAŁY MATURY !!

Choć w nieco utrudnionych warunkach, ale z uśmiechem na twarzy i w lekkim stresie, nasi
Abiturienci mierzą się dziś z językiem polskim, a jutro czeka ich matematyka.

Na zdjęciach maturzyści z Zespołu Szkół w Barlewiczkach. Zdaje tam maturę 25 tegorocznych maturzystów i 12 z poprzednich lat. W Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza maturę zdaje 61 tegorocznych maturzystów oraz 8 z ubiegłych lat. Z kolei w Dzierzgoniu do egzaminu dojrzałości podchodzi 48 tegorocznych maturzystów i 8 z poprzednich lat.
Łącznie – 162 osoby.

Naszym maturzystom tradycyjnie życzymy połamania piór i zgarnięcia całej puli punktowej. Trzymamy mocno kciuki!


czytaj całość: DZIŚ WYSTARTOWAŁY MATURY !!

2020-06-05

Co musisz wiedzieć o wnioskach i pożyczkach. Linki do informacji PUP nt. lokalnej tarczy antykryzysowej

Dla ułatwienia pracy przedsiębiorców podajemy terminy oraz linki z informacjami i wnioskami, które kierują na stronę Powiatowego Urzędu Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu, gdzie można znaleźć szczegóły dot. Wsparcia w ramach pomocy tzw. Tarczy antykryzysowej.

Wnioski można składać od dnia 26.05.2020r. do dnia 05.06.2020r.

Informujemy o trwającym w trybie ciągłym naborze na pożyczki dla mikroprzedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej:

https://sztum.praca.gov.pl/strona-glowna/-/asset_publisher/Qat7ebECUfDp/content/11958323-nabor-wnioskow-o-przyznanie-pozyczki-dla-mikroprzedsiebiorcy

Termin 2 - 15 czerwca 2020r. – nabór wniosków dla organizacji lub podmiotów, o których mowa w art. 3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne.

https://sztum.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/organizacje

 

Termin 2 - 15 czerwca 2020r. – nabór wniosków dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

https://sztum.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/dofinansowanie

 

Termin 2 - 15 czerwca 2020r. – nabór wniosków dla mikroprzedsiębiorcy, małego i średniego przedsiębiorcy o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenie społeczne.

https://sztum.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/wynagrodzenia

 

Jednocześnie Powiatowy Urząd Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu informuje o wznawianiu naborów na instrumenty rynku pracy z ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy:

 

1)     nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej finansowanej w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie sztumskim (IV)"  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Wnioski o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej będą przyjmowane w okresie od 01.06.2020r. do wyczerpania środków finansowych lub zakończenia przyjmowania wniosków

 

2)      nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie sztumskim (IV)" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  w trybie ciągłym.

Wnioski o organizację prac interwencyjnych będą przyjmowane w okresie od 28.05.2020r. do wyczerpania środków finansowych lub zakończenia przyjmowania wniosków.

 

3)      nabór wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie finansowanego w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie sztumskim (IV)" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Wnioski o przyznanie bonu na zasiedlenie będą przyjmowane w okresie od 28.05.2020r. do  wyczerpania środków finansowych lub zakończenia przyjmowania wniosków.

 

4)      nabór wniosków o organizację staży w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie sztumskim (IV)" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w trybie ciągłym.

Wnioski o organizację staży będą przyjmowane w okresie od 28.05.2020r. do wyczerpania środków finansowych lub zakończenia przyjmowania wniosków.

 

5)     nabór wniosków o  przyznanie finansowania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego działań obejmujących kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.

Wnioski można składać od dnia 26.05.2020r. do dnia 05.06.2020r.

czytaj całość: Co musisz wiedzieć o wnioskach i pożyczkach. Linki do informacji PUP nt. lokalnej tarczy antykryzysowej

2020-06-05

Bisko 7 mln zł na jednorazowe pożyczki. Podsumowanie lokalnej tarczy antykryzysowej przyznanej przez Powiatowy Urząd Pracy

Przedstawiamy zaktualizowaną na 3 czerwca br. informację na temat udzielonej pomocy w ramach tarczy antykryzysowej. Powiatowy Urząd Pracy w Sztumie z/s w Dzierzggoniu łącznie rozpatrzył m.in. 81 wniosków o dofinansowanie pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne. Łącznie ta kwota wynosi 806 653,67 zł. Z kolei blisko 7 mln zł przyznano na wypłatę jednorazowych pożyczek na pokrycie bieżących kosztów działalności.

Wsparcie finansowe wypłacane jest jednorazowo lub w transzach, w zależności na ile miesięcy wnioskodawca składał wniosek.

Kolejnym wsparciem przyznawanym przez lokalny PUP jest dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. W tym zakresie do 3 czerwca rozpatrzono 88 wniosków na łączną kwotę 2020 800,00 zł. Przyznawane są też jednorazowe pożyczki na pokrycie kosztów działalności gospodarczej. Takich wniosków  rozpatrzono 1365 na kwotę dokładnie - 6 824 000,00 zł.

Jak widać największą pomoc przyznano w ramach jednorazowych pożyczek.

czytaj całość: Bisko 7 mln zł na jednorazowe pożyczki. Podsumowanie lokalnej tarczy antykryzysowej przyznanej przez Powiatowy Urząd Pracy

2020-06-03

Zbiórka cennego płynu dla Pawła. Niesamowity odzew. Honorowi dawcy oddali 12,6 l krwi

3 czerwca od godz. 9 trwała zbiórka honorowych dawców krwi na rzecz Pawła mieszkańca Sztumu, funkcjonariusza sztumskiej służby więziennej (przy boisku orlik w Sztumie.) Pan Paweł jest chory na białaczkę szpikową i potrzebuje krwi. Dodajmy, że akcja na ten cel prowadzona jest także w Kwidzynie i Tczewie.

Potrzebna jest krew grupy RH+, ale niezbędna jest każda grupa, bo może ona podlegać wymianie na inną i może też być przekazana innym potrzebującym.

Odzew na środową zbiórkę cennego płynu był bardzo duży. Odpowiedziało wielu funkcjonariuszy służby więziennej oraz mieszkańców Sztumu. Honorowo krew oddał także brat Pana Pawła - Wojciech. Łącznie 28 oddało 12,6 litrów cennego płynu. Łącznie zarejestrowano 36 osób spośród nich 15 dawców oddawało krew po raz pierwszy, a niestety nie mogło jej oddać 8.

- Odzew na naszą zbiórkę jest niesamowity.  Bardzo dużo osób przyszło oddać krew, za co jesteśmy bardzo wdzięczni, ponieważ każda kropla krwi jest dla nas niezwykle cenna – mówi Magdalena Pawliszak, lekarz Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.  - Prosimy jednak o cierpliwość, bo w związku z zagrożeniem epidemicznym, tylko trzy osoby mogą przebywać w ambulansie jednocześnie. W związku z czym cała procedura wydłuża się, dlatego prosiliśmy wszystkich dawców o wyrozumiałość i cierpliwość. Sama krew musi być oddana w odpowiednim czasie, stąd nasze ograniczenia, co do czasu samego poboru.

Dodajmy, że sama rejestracja trwała do godz. 13 Panował rygor sanitarny. Do ambulansu można było wejść tylko w maseczce i po wcześniejszej dezynfekcji.

Jak podkreślają medycy krew jest teraz bardzo potrzebna, ponieważ nastąpiło wznowienie zabiegów operacyjnych i procedur medycznych w całej Polsce.

Przyjaciele Pawła podkreślali, że jest on sumiennym funkcjonariuszem z wieloletnim stażem w służbie więziennej. Co bardzo cieszy, w działanie krwiodawcze włączyły się służby w całym kraju - policjanci, strażacy i strażnicy graniczni.

Dodajmy, że chociaż liczba osób mogących oddać krew była ograniczona do 30, to część dawców zdecydowała się na wyjazd samochodami prywatnymi do punktów krwiodawstwa w okolicznych miastach. Wszystko po to, by oddać krew panu Pawlowi. I tak w Kwidzynie krew oddało jeszcze 26 osób, w Tczewie – 6, a w Elblągu - 2.

czytaj całość: Zbiórka cennego płynu dla Pawła. Niesamowity odzew. Honorowi dawcy oddali 12,6 l krwi

2020-06-03

Pełnią opiekę, wychowują i uczą. Doceniliśmy rodziny zastępcze

Starosta Sylwia Celmer wraz z Dyrektorem PCPR Eweliną Łęgowską oraz radnym Grzegorzem Kostrzewą odwiedzili dzieci w rodzinach zastępczych i placówce opiekuńczo- wychowawczej. Postanowiliśmy docenić rodziny za ich trud wychowawczy i opiekuńczy.

Gościliśmy u Pani Aleksandry Nowakowskiej w Mikołajkach Pomorskich, opiekującej się sześciorgiem dzieci, Państwa Anny i Łukasza Drozd, którzy mają pod opieką 9 dzieci i Domu dla Dzieci Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Dzierzgoniu (14 dzieci). Celem wizyty było oczywiście przekazanie życzeń z okazji Dnia dziecka, ale również z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, obchodzonego 30 maja.

- W ten sposób chcemy także zwrócić uwagę na czerwiec, który jest miesiącem rodzin, trwającym od Dnia Matki (26 maja) przez Dzień Dziecka (1 czerwca) po Dzień Ojca (23 czerwca) – mówi Sylwia Celmer, Starosta Powiatu Sztumskiego. - Do życzeń dołączyliśmy słodycze oraz piękny bukiet kwiatów, który sprawił wiele radości wszystkim. Serdecznie dziękujemy za miłe przywitanie i ugoszczenie!

czytaj całość: Pełnią opiekę, wychowują i uczą. Doceniliśmy rodziny zastępcze

2020-06-03

Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY to wsparcie na realizację Waszych pomysłów!

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć?

AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie!

Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego.

Nabór wniosków trwa do 5 lipca 2020! Projekty mogą być realizowane od 1 sierpnia do 15 listopada 2020. Do zdobycia maksymalnie 5000 zł na realizację Waszych inicjatyw!

 

Regulamin konkursu oraz szczegóły znajdują się na stronach Funduszu: akumulatorspoleczny.pl i Operatora: fundacjapokolenia.pl. Bieżące informacje także na: facebook.com/akumulatorspoleczny.


Aby złożyć wniosek do konkursu, należy zarejestrować się na stronie: www.witkac.pl, wybrać odpowiedni powiat i wypełnić formularz on-line. UWAGA: Wnioski składa się wyłącznie w wersji elektronicznej za pomocą generatora. Istnieje także opcja wnioskowania poprzez przesłanie krótkiego filmu z opisem pomysłu!


Masz pytania, dotyczące konkursu lub realizacji projektów? Potrzebujesz pomocy w obsłudze generatora wniosków? W czerwcu zorganizowane zostaną spotkania informacyjno-szkoleniowe on-line. Niebawem ruszy na nie rejestracja – bieżące informacji na stronie internetowej Funduszu: akumulatorspoleczny.pl i profilu na FB: facebook.com/akumulatorspoleczny.

Operator – w subregionie nadwiślańskim Fundacja Pokolenia – zachęca także do udziału w konsultacjach, gdzie animatorzy pomogą dopracować wnioski (istnieje możliwość umówienia się na konkretną godzinę spotkania)! Kontakt tel. 58 352 45 46, e-mail: akumulatorspoleczny@fundacjapokolenia.pl, FB: facebook.com/fundacja.pokolenia

czytaj całość: Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY to wsparcie na realizację Waszych pomysłów!

Informacje dla organizacji pozarządowych

Powiślańskie e- zdrowie dla psychiatrii

Projekty


Wykształcenie przepustką do sukcesu

__________________________

Dobry zawód gwarancją lepszego startu

Translator

Logo Powiatu

Partnerzy

Gruzja

Kwalifikacja Wojskowa


Wojska Obrony Terytorialnej

Kalendarz wydarzeń

Jednostki Powiatu

Zespół Szkół w Sztumie

Zespół Szkół
im. Cypriana Kamila Norwida
w Dzierzgoniu

Zespół Szkół Zawodowych
w BarlewiczkachSOSW
Kołoząb


SOSW
Uśnice

 


Poradnia
Psychologiczno
Pedagogiczna


Powiatowe
Centrum
Pomocy
Rodzinie


Powiatowy
Inspektorat
Nadzoru
Budowlanego
w Sztumie


Zakład
Aktywności
Zawodowej
w Sztumie

Strategia Rozwoju
Woj. Pomorskiego

Zdolni z Pomorza.pl

Pętla żuławska
– rozwój turystyki wodnej.
Etap I

System Informacji Przestrzennej

 

 

Przekaż 1% w powiecie sztumskimw powiecie sztumskim

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.