Piątek, 15.12.2017

Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

2013-12-18

Dobry zawód gwarancją lepszego startu - Zespół Szkół Zawodowych w Barlewiczkach - Opis Projektu

Projekt nr WND-POKL.09.02.00-22-159/12 pn.:
„Dobry zawód gwarancją lepszego startu na rynku pracy”,
współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Cel główny projektu: Podniesienie poziomu edukacji  w obszarze kompetencji kluczowych i zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych w Barlewiczkach u 75 uczniów poprzez wdrożenie do 31.07.2015r. programu rozwojowego

ZAKRES TEMATYCZNY PROJEKTU:

Cykl zajęć pozalekcyjnych
Zadanie polegać będzie na 2-letnim cyklu zajęć pozalekcyjnych dla 14dziewcząt i 61chłopców chcących rozwijać swoje indywidualne zainteresowania, szczególnie w zakresie przedsiębiorczości, informatyki, oraz OZE. Działanie będzie wdrażane przez ZSZ Barlewiczki w okresie wrzesień 2013- czerwiec 2014 oraz wrzesień 2014 – czerwiec 2015.
Zaplanowano zajęcia doradcze dla 75 uczniów  w zakresie kariery edukacyjnej i zawodowej obejmujące swym zakresem m.in. przedsiębiorczość rolniczą oraz doradztwo zawodowe, w trakcie których uczniów nabędą praktyczne umiejętności związane z obowiązującymi w obrocie gospodarczym procedurami administracyjno-prawnymi, księgowymi i podatkowymi w wymiarze 162h (12h- warsztaty grupowe i 150h warsztaty indywidualne po 2h na ucznia).

Zajęcia  dydaktyczno-wyrównawcze
Działanie polegać będzie na prowadzeniu 2-letniego cyklu zajęć dydaktyczno - wyrównawczych dla 14dziewczati 61chłopców z problemami w nauce ukierunkowanych na kompetencje kluczowe.
Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli szkoły i obejmie swym zakresem 480h zajęć dydaktycznych.

Cykl wyjazdów dydaktycznych
W ramach programu rozwojowego szkoły zaplanowano współpracę z pracodawcami w formie 2-letniego cyklu 7 wyjazdów dydaktycznych, które mają komplementarny charakter względem w/w zajęć i stanowią praktyczną formę kształcenia zawodowego uczniów w wybranej dziedzinie. Uczniowie kierunków hotelarsko-gastronomicznego będą mieli unikalną możliwość zapoznania się z profesjonalnymi usługami hotelarskimi oferowanymi przez hotel 4 gwiazdkowy.  Uczniowie kierunków rolniczych będą mieli sposobność zapoznania się z m.in. plantacjami roślin energetycznych, biogazownią, zakładem produkującym pelet. Głównym celem działania jest wzbogacenie programu naucz. o poglądowe, innowacyjne metody prezentacji wiedzy, interesujące dla wszystkich beneficjentów projektu.

Okres realizacji projektu: 30 sierpnia 2013r. – 31 lipca 2015r.

Jesteś tutaj: Strona główna > Projekty > Wykształcenie oraz dobry zawód