środa, 18.10.2017

Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

2013-03-05

Tytuł projektu: „Termomodernizacja obiektów dydaktycznych i administracyjnych samorządu powiatu sztumskiego w celu zwiększenia efektywności wykorzystania energii w regionie Dolnego Powiśla”

• Numer projektu: 1159/2011
  • Źródło finansowania: III w ramach programu priorytetowego pn.: System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme) Część 1) Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej
  • Wartość projektu: 3 685 068,00 złotych
  • Pozyskane dofinansowanie: 1 090 962,00 złotych
  • Wkład własny: 2 594 106,00 złotych (wkład własny stanowi wartość robót termomodernizacyjnych zrealizowanych w ramach projektu pn. „Remont i doposażenie obiektów edukacyjnych ZS w Sztumie i ZSZ w Barlewiczkach w celu podniesienia jakości oferty edukacyjnej na poziomie ponadgimnazjalnym w powiecie sztumskim”)
  • Okres realizacji projektu: lipiec 2012r. – luty 2013r.

Zakres rzeczowy projektu obejmował kompleksową termomodernizacją Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Uśnicach połączoną z modernizacją wysłużonej kotłowni ośrodka.
Planowany efekt ekologiczny, który zostanie osiągnięty w wyniku realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia inwestycyjnego wyniesie według audytu energetycznego o 55% mniejsze zużycie energii do ogrzewania budynków, w stosunku do stanu pierwotnego sprzed wdrożenia projektu.

Jesteś tutaj: Strona główna > Projekty > Źródła pozabudżetowe